baslık
ProQuest Publicly Available Content Database
Dergi makaleleri, ön baskılar, kitaplar, konferans raporları ve raporları içeren multidisipliner veritabanıdır. İçeriğinde 3.500'den fazla bilimsel dergiden yaklaşık 4.5 milyon tam metin makale yer almaktadır.
Deneme Erişimi (31 Aralık 2022)
Kampüs Dışı Erişim
Cambridge University Press Elektronik Kitapları ve Dergileri

430’dan fazla hakemli bilimsel dergi ve 42,000’den fazla akademik kitabı çevrimiçi olarak kurumlara sunmaktadır. Sunduğu bilimsel yayınlar tüm disiplinlere hitap eder. TIP, Mühendislik, Fizik, Sosyal Bilimler, Matematik, Psikoloji ve daha bir çok konu başlığında büyük bir bilimsel hazneye erişimi sunar.

Cambridge University Press E-Kitapları Konu Başlıkları
(Deneme Erişimi, 30.11.2022)​
Cambridge University Press Homsy Akışkanlar Mekaniği Laboratuvarı

Akışkanlar Mekaniği dergisi olan Journal of Fluid Mechanics’i yayımlayan Cambridge University Press’ten akışkanlar mekaniği konusunda multimedya içerik sunan yeni bir kaynaktır. Akışkanlar Mekaniği konusunda laboratuvar çalışmaları yapan ve bu çalışmaların multimedya içeriklerini hazırlamasıyla tanınan G.M. Homsy’nin kendi adını taşıyan Homsy – Akışkanlar Mekaniği Laboravutarı, içerisinde bir çok farklı Akışkanlar Mekaniği ders içeriğini barındırır. Özellikle Mühendislik temel eğitimi ile Fizik departmanlarının yoğunlukla yararlanabileceği online ders kaynağı olarak sunulabilir. 8 ana ders modülünde 800’den fazla multimedya içeriği sunar. İnteraktif uygulamaları ile değişkenlerin nasıl etki ettiğini gözlemleyebilirsiniz. Math-Jax uygulaması sayesinde en doğru matematiksel formüllerin oluşturulmasını sağlar.

(Deneme Erişimi, 30.11.2022)​
Turcademy

Türkiye'deki 20 yayınevinin yayınlamış olduğu farklı alanlarda 10.000'in üzerinde Türkçe akademik kitap Turcademy veri tabanı üzerinden kullanıma sunulmaktadır. Turcademy veri tabanı bünyesinde Sosyal ve Beşeri Bilimler, Doğa Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Mühendislik Bilimleri, Güzel Sanatlar, Hukuk ve Kültür Koleksiyonları içerisinde ders kitabı, akademik kitap niteliğindeki binlerce Türkçe kitap kullanıcılar ile buluşmaktadır.
Turcademy platformu ile birlikte Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Astana Yayınları, Der Yayınları, Dora Yayınevi, Efil Yayınevi, Ege Yayınları, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Literatür Yayıncılık, Müzik Eğitimi Yayınları, Nobel Tıp Kitabevleri, Palme Yayınevi, Pegem Akademi Yayıncılık, Phoenix Yayınevi, Seçkin Yayıncılık, Siyasal Kitabevi, Yapı Kredi Yayınları, Yeditepe Yayınevi, Yeni İnsan Yayınevi'ne ait kitaplar yer almaktadır.

Kullanıcılarımızın kitap okuyabilmeleri ve indirebilmeleri için Turcademy veritabanına kayıt olmaları gerekmektedir. Kayıt için sisteme kampüs içerisinden bağlanılmalı ve aşağıdaki kurumsal mail adresleri kullanılmalıdır.
• ticaret.edu.tr
• istanbulticaret.edu.tr

Detaylar için: Eğitim Videosu


Kampüs Dışı Erişim
Deneme Erişimi (Abonelik Gerekmektedir) (25 Kasım 2022)