Dış Kullanıcılar ve Üyelik

Dış Kullanıcılar / Üyelik Koşulları 

İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunları bir kereye mahsus 315 TL ödeyerek kütüphaneye üye olabilirler. Üyelik kartlarıyla süresiz olarak kütüphaneyi kullanabilir ve materyal ödünç alabilirler.

TİDER ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Mezunu Hukukçular Derneği üyeleri, üye kimlik kartlarını göstererek kütüphaneyi kullanabilir ve ödünç hizmetinden yararlanabilir.

Diğer üniversitelerin akademisyenleri kurum kimliklerini göstererek kütüphaneyi kullanabilir. Materyal ödünç almak isteyen akademisyenler yıllık kullanım ücreti ve depozitoyu ödeyerek ödünç hizmetinden yararlanabilir.

Diğer üniversitelerin öğrencileri, şahıslar ile özel sektör kuruluşları üye olmak koşuluyla kütüphaneden yararlanabilirler ve ödünç yayın alabilirler, kütüphanenin elektronik kaynaklarında kütüphane içerisinde araştırma yapabilirler.

İki tür üyelik hakkı vardır:

Giriş Hakkı Veren Üyelik

Üye, kütüphaneye girebilir ve sadece kütüphane içindeki hizmetlerden ve kaynaklardan yararlanabilir, ödünç materyal alamaz.

Giriş hakkı veren üyelik yıllık kullanım ücretleri:

Giriş Hakkı Veren Üyelik Ücret
Diğer Üniversitelerin Öğrencileri (Yıllık) 280 TL
Şahsi Üyelik (Yıllık) 660 TL

 

Ödünç Hakkı Veren Üyelik

Kullanıcı kütüphaneye girebilir, hizmetlerinden yararlanabilir ve üç adet kitap ödünç alarak kütüphane dışına çıkarabilir.

Ödünç hakkı veren üyelik depozito ve yıllık kullanım ücretleri:

Ödünç Hakkı Veren Üyelik Depozito Ücret
Diğer Üniversitelerin Akademik Personeli 250 TL (Yıllık) 400 TL
Diğer Üniversitelerin Öğrencileri 250 TL (Yıllık) 400 TL
Şahsi Üyelik 250 TL (Yıllık) 800 TL
Özel Sektör Kurumsal Üyelik 850 TL (Yıllık) 1000 TL

 

Üyelik İçin Gerekli Belgeler

Üyelik işlemleri için üyelik ücreti dışında aşağıdaki belgeler gereklidir:

  • 1 adet fotoğraf
  • Diğer üniversitelerin mensupları için üniversitelerinin kimlik kartı

Üyelik başvurusu uygun bulunursa, “Üye Kartı” verilir. Üye olan her kullanıcı İstanbul Ticaret Üniversitesi Kütüphanesi kurallarına uymayı taahhüt etmiş sayılır. Kütüphaneye her girişte üye kartı gösterilmek zorundadır. Bütün üyelikler 1 yıl için geçerlidir. Tekrar üye olmak istenirse, üyelik işlemleri yenilenir.

KTP.FR.04 Dış Kullanıcı Üye Formu