İntihal Programları

IThenticate

IThenticate programını, Doktora derecesini tamamlamış ve Dr. üstü unvana sahip kişiler, sadece kişisel makale veya draftlarının analizi için kullanabilir. Ayrıca, dergi editörleri de söz konusu programı kullanabilirler, ancak; dergi, üniversite tarafından yayınlanan bir dergi olmalıdır ve editör de üniversite personeli olmalıdır. Sistem dokümanları 14 milyonun üzerinde web sayfası ve 50.000 üzerindeki akademik dergi ve kitaptan oluşan veritabanıyla karşılaştırmaktadır ve bu dokümanları veritabanına kaydetmemektedir.


iThenticate Hızlı Başlangıç Kılavuzu
Ulakbim iThenticate Yasal Uyarı
Abonelik (ULAKBİM-EKUAL) (Kullanıcı Adı ve Parola)
Turnitin

Turnitin, intihal tespit hizmeti veren bir veritabanıdır. Öğretim üyeleri, öğrencilerin tez ve proje ödevlerini Turnitin web sitesine aktararak; daha önce Turnitin'e aktarılmış olan milyonlarca ödevden, internette arşiv veya güncel olan web sayfalarından, ticari elektronik veritabanlarında yer alan dergi makalelerinden ve elektronik kitaplardan karşılaştırma yaparak benzerlik raporu alabilirler. Turnitin programı sadece tez ve proje ödevleri içindir.

Turnitin Öğretmen Kılavuzu
Abonelik (ULAKBİM-EKUAL) (Kullanıcı Adı ve Parola)
İntihal.net

İntihal.net, akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için geliştirilmiş bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. İntihal.net farklı dosya formatlarını desteklemektedir.
İntihal.net herhangi bir kullanıcı sayısı veya tarama sayısı sınırı olmadan kullanılabilir. İntihal.net’de doküman tipi sınırlaması olmaksızın öğrenci ödevi, yüksek lisans tezi, doktora tezi veya makale/bildiri taraması yapılabilir. intihal.net’de sınıf mantığı klasör sistemi üzerine kuruludur. Akademisyen hesabında, öğrenci ödevleri için kolaylıkla sınıf oluşturabilir ya da bir sınıf oluşturma zorunluluğu olmadan kişisel dokümanlar analiz edilebilir. Öğrencilerin ödevlerini yüklemesi için oluşturulan sınıfın klasör kodunu bilmesi yeterlidir. Akademisyen ve öğrencilerin kurumsal mail adresleriyle “Bireysel Kayıt” kısmından hesap açmaları gereklidir.

Kullanım Kılavuzu (TR)
Kullanım Kılavuzu (ENG)
Abonelik (ULAKBİM-EKUAL) (Kullanıcı Adı ve Parola)